top of page

טריקים ויזואלים למינוף מכירת נכס יוקרה


12 טריקים ויזואליים בהם משתמשים מעצבי פנים וממצבי נכסים לצורך מכירה

ידוע בתחום הנדל"ן שקונים פוטנציאליים עושים החלטה אם הנכס ראוי עבורם או לא, תוך מספר שניות עם כניסתם לנכס, ממקום של התייחסות וחיבור רגשי.

לכן יש נטיה הולכת וגוברת בקרב בעלי נכסים המייעדים את נכסיהם למכירה להעזר בשירותיהם של מעצבים כדי להאדיר את האטרקטיביות של הנכס המדובר ולזרז את המכירה. בידי המעצבים מאגר כלים המאפשרים אשליות אופטיות המושכות את עיני הקונים הפוטנציאליים ל"מקומות הנכונים".

לפניכם כמה מה"טריקים":

 1. לא להשאיר חדרים ריקים – המטרה הינה ליצור תחושה של גודל ומרחב מועצמים. הפיתוי, אם כך, הוא להוציא כמה שיותר ריהוט מהחדר, אבל כאן בא ה"טוויסט": חדר ריק יכול בעצם להראות קטן יותר. כדי למנוע זאת, יש להשתמש בסוג ריהוט נכון. צריך לתת בחדר נקודת התייחסות. ללא ריהוט קשה לאמוד מה יכול להכנס בחדר. אם אין נקודת התייחסות, הלקוח הפוטנציאלי יעריך לא נכון האם לריהוט שלו יש מספיק מקום ביח' ההורים, בסלון וכו'. מיצוב חדר עם ריהוט מתאים, מסייע לקונה לדמיין את הריהוט שלו במקום.

 2. הקדשת מחשבה למיקום הריהוט – כשנכנסים לחדר, בד"כ סורקים אותו משמאל לימין. אם ממקמים ריהוט גבוה בפינה השמאלית, החדר יראה גדול יותר. הצבת ריהוט גבוה בצד הכניסה לחדר מקטינה אותו, בעוד מיקום אחורי מגדיל את החדר.

 3. מיצוב בשלישיות (או קבוצות אי זוגיות) – הצבת פריטים/אביזרים בשלישיות: כיסאות, גופי תאורה וכד'. כל מספר אי זוגי מכריח את העין לנוע הלאה בתוך החלל.

 4. הדגשת נקודות מיקוד – אביזרים הממוקמים ליד נקודות מפתח אטרקטיביות: אגרטלים ליד אח מרשים, עציץ ליד חלון הפונה לנוף מרהיב וכד'.

 5. יצירת חללים מעוררי תחושת אינטימיות – ריהוט היוצר פינות ישיבה המאפשרות התקבצות אינטימית. מיצוב זה של מספר פינות, יוצר אשליה מרחבית. בחדרים ארוכים נכון למקם 2 פינות ישיבה המופרדות ע"י שטיחים קטנים, דבר היוצר תחושת חלל גדול יותר. שטיח גדול אחד מקטין את אשליית המרחב. בחללים פתוחים, ניתן ליצור הפרדת החלל ע"י הצבת הספה כך שהגב יצור "גבול".

 6. לא להגזים בשטיחים – שטיח גדול, כאמור, יוצר תחושה של חלל קטן יותר. יש להמיר במספר שטיחים דקורטיביים. כמו כן, ריהוט בעל רגליים ארוכות תורם לאשליית המרחב.

 7. שימוש בצבע אחיד – שימוש בצבע אחיד ברחבי הבית מאפשר לעין לזרום בחלל ומחדר לחדר מבלי להתעכב. מעדויות מעצבי פנים, האופטימלי הינו 60% מהחדר בצבע אחד, 30% בצבע אחר ו-10% בהדגשי צבע אחר.

 8. שימוש במראות לצורך אשליה של הגדלת חלל – האור המשתקף מבעד למראה מגדיל את החלל. מעבר לכך, כאשר הלקוח הפוטנציאלי יראה את השתקפותו במראה, תחושת השייכות למקום תתאפשר ביתר קלות.

 9. מיקום הוילונות – יש למקמם ממש מתחת לתקרה ולא מעל לחלונות עצמם. כך תיווצר אשליית גובה.

 10. עקביות בסגנון הריהוט – יוצרת המשכיות ותחושת זרימה הרמונית של רוגע ואנרגיות מזמינות.

 11. המנעות מהצבת שידות – המטרה הינה להקטין עומס. במידה וניתן לוותר על שידות ולמצוא פתרונות אחסון אלטרנטיביים, עדיף לוותר עליהן.

 12. איפשור חדירת אור מיירבי – אור יוצר אשליה של חללים גדולים. יש כמובן לדאוג לחלונות נקיים ובמידה וישנם וילונות, עדיף לבחור בוילונות קלילים שיאפשרו חדירת אור לתוך הבית.

רעיון הוא יצירת נקודות מיקוד שיעוררו את תשומת לב הקונה הפוטנציאלי וייצרו אשליית חללים. כמו כן, יש לזכור תמיד נכון שפחות מסייע ליצירת אשליה של יותר.

Anat Harran Luxury Real Estate consultants & brokerage 0526595535 בתים בסביון: מכירה/השכרה/מגרשים

bottom of page