top of page

10 סיבות מדוע מכירת נכס ישירות ע"י בעליו נופלת בסיכויה ממכירתו ע"י יועץ נדל"ן


יש כמה סיבות מדוע בעל נכס יעדיף לנסות ולמכור את הנכס בעצמו:

חיסכון בעמלת תיווך (במקרה של נכסי יוקרה מדובר בסכום לא מבוטל).

מחשבה שיוכל להיטיב למכור ולשווק את הנכס בעצמו (בל נשכח שבעל הנכס בא ממקום סובייקטיבי וראיה רגשית לגבי הנכס שלו).

ללא הידע והמומחיות של יועץ הנדל"ן בהצגת וקידום מכירת/השכרת נכסים, לא יוכל להשתמש בכל ארגז הכלים המוכר ליועץ הנדל"ן, ואף לא יטיב ל"סנן" לקוחות נטולי כוונה ממשית או אמצעי קניה ממשיים.

  1. לבעל הנכס אין הידע מהם הפרמטרים המסוגלים לשבח את הנכס, למקסם את איכויותיו ולזרז את מכירתו: חוסר תשומת לב לפרטים רפרזנטטיביים מהותיים בהצגת הנכס, עלולים לפגוע ברושם הראשוני הנוצר אצל הלקוח.

  2. יועץ נדל"ן טוב מסוגל לזהות לקוחות רציניים, מכווני קניה, מול מבקרים מתעניינים שרוצים ל"שטוף" עיניהם בנכס יוקרתי, כשבעצם אין בידם התקציב הראוי. אחד הדברים שיועץ נדל"ן יעשה, הוא לברר מה היכולת הכלכלית לאשורה, כמו גם במידה ונדרשת משכנתא, האם יש בידם אישור לסדר הגודל הנדרש. במידה והלקוח זקוק לאישור משכנתא, יועץ הנדל"ן יוכל להפנות אותו ליועץ משכנתאות מתאים.

  3. עי"כ שבעל הנכס נעזר בשירותי יועץ נדל"ן, הוא חוסך מעצמו טירחה וזמן של מענה לטלפונים מבררים לגבי הנכס, כמו גם תיאום ביקורים.

  4. כאשר בעל נכס מציג את ביתו, תמיד ילווה להצגה אלמנט רגשי, כמו גם מידת לחץ למכור ולהציג את הנכס כמושלם. הלקוח המבקר זקוק לספייס לבחון את הנכס, להרגיש את הנכס בעצמו, להתרשם בקצב שלו. מטבע הדברים, הצגת הנכס ע"י בעליו לא תהיה אובייקטיבית. הלקוח עצמו, לא תמיד ירגיש בנוח להעלות שאלות וספקות והתלבטויות מול בעל הנכס. כן ירגיש נוח יותר לשתף את יועץ הנדל"ן בעל הראיה האובייקטיבית, ולבקש ממנו שיעלה את מחשבותיו בפני בעל הנכס.

  5. בדיקת הנכס ע"י חברה המתמחה בבדיקת נכסים טרום מכירה. בחו"ל, בדיקת נכס טרם קניה, היא דבר שבשיגרה. ישנם לקוחות שלא יכנסו למו"מ לקניית נכס, טרם ידעו מה המצב לאשורו. גם בנכסים חדשים ישנה אפשרות לליקויים, כל שכן בנכסים העומדים כמה שנים ויותר. בעל נכס, מן הסתם, מאמין שהליקויים מינוריים או יבטל קיומם, אי לכך, כאשר הלקוח יאיר את עיני בעל הנכס, וזה יסרב להכיר בצורך לתקנם, הלקוח יסוג ויוותר. יועץ הנדל"ן יכול לפתור את חוסר ההסכמה.

  6. בעל נכס המעוניין למכור את הנכס בעצמו, ובכך לחסוך עמלת תיווך, עלול למצוא עצמו מפסיד לקוחות פוטנציאליים הנמצאים במאגר הלקוחות של יועץ הנדל"ן. עמלת התיווך הינה תמריץ עבור יועץ הנדל"ן להשקיע את המיטב כדי למכור את הנכס.

  7. ליועץ הנדל"ן אמצעים מגוונים ורבים לשווק ולחשוף את הנכס מעבר ללוחות המוכרים: לוחות הפונים ללקוחות מחו"ל, דף פייסבוק עסקי יוקרתי ומכובד, אתר, אמצעי תקשורת, סרטוני יוטוב ועוד.

  8. קביעת ערכו של הנכס ע"י בעליו, אינה תמיד משקפת את ערכו, ועלולה לחבל בסיכוייו להמכר. במידה ואין לבעל נכס אמדן, יוכל להסתייע בשירותיו של שמאי נכסים, אולם גם קביעת השמאי, אינה תמיד עומדת במה שהשוק מוכן להציע, דבר העולה מנתוני עסקאות בסדר גודל דומה, שכבר התבצעו.

  9. חוסר ידע של בעל הנכס באשר לתהליך לאחר הסכמה על המחיר. יש לדאוג לקבלת מסמך המעיד על המשכנתא המאושרת. להסכים על גובה/תנאי ומועדי התשלום, להגיע להסכמה לגבי תיקון הליקויים/שינויים נדרשים, לקבוע זמן מוסכם לפינוי, לקבל אישור החוזה ע"י עוה"ד משני הצדדים ועוד.

  10. לסיכום: מכירת נכס הינה תהליך מורכב, כאשר נסיונו של יועץ נדל"ן מאפשרת קידום המכירה תוך מיקסום המחיר.

Anat Harran Luxury Real Estate consultants & brokerage 0526595535 בתים בסביון: מכירה/השכרה/מגרשים

bottom of page